ERSİN KARA AŞÇILIKTA MİLLİ TAKIMLAR DÜNYA ŞAMPİYONU

Yaptığı paça çorbasının tadı hala damaklarımızda kalan ilçemizin eski ve ünlü lokantacısı Celal Kara’nın oğluErsin Kara, geçen sene Şubat ayında yapıl...

Yaptığı paça çorbasının tadı hala damaklarımızda kalan ilçemizin eski ve ünlü lokantacısı Celal Kara’nın oğluErsin Kara, geçen sene Şubat ayında yapılan yarışmada yılın Altın Türk Şefiünvanını alarakmilli takıma seçilmiş ve uluslararası yarışmalarda Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanarak önemli bir başarıya imza atmıştı.

Ersin Kara, Milli Aşçımız olarak Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞDEF) ve World Association of Chefs Societies (WACS)işbirliği ile 2-5 Şubat 2017 tarihleri arasında TÜYAP’ta 15. düzenlenen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri yarışmasına katıldı.

25 ülkeden 400’ü yabancı olmak üzere 2000 yarışmacı aşçının 70 kategoride yarıştığı 25’i yabancı 100 jüri üyesiyle düzenlenen yarışmada hemşehrimiz Ersin Kara büyük başarılara imza attı.

CRATOS Premium Hotel’de şef aşçı olarak çalışan Ersin Kara ve diğer şef arkadaşı Alper Adiller milli takım adına yarışarak altı altın madalya, altıgümüş madalya ve iki bronz madalya olmak üzere toplamda 14 madalya kazandılar.

Ülkemize kazandırdığı bu başarısından dolayı hemşehrimiz Ersin Kara’yı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

https://tasova.gen.tr/

17 Şubat 2017 Amasya- Spor



YÜKLENİYOR