göynücek güreş takımından göynücek kaymakamımıza ziyaret

16.01.2017 Tarihinde Okullar arası Amasya İl birinciliği seçmelerinde dereceye giren Göynücek İmam-Hatip Ortaokulu Öğrencisi 35 Kg 'da İl ikincisi Lut...

16.01.2017 Tarihinde Okullar arası Amasya İl birinciliği seçmelerinde dereceye giren Göynücek İmam-Hatip Ortaokulu Öğrencisi 35 Kg 'da İl ikincisi Lutfullah KAPLAN, İmam-Hatip lisesi öğrencisi 54 Kg 'da il ikincisi Reşat KARAKOÇ, Çok Proğramlı Anadolu Lisesi ögrencisi 58 Kg 'da İl dördüncüsü Zeynel KÖSEİBİŞ, aynı okulda ögrenci olan 63 Kg 'da İl üçüncüsü Hüseyin ULU, aynı okulda öğrenci olan 76 Kg 'da İl ikincisi olan İdris KANTAROĞLU, 70. Yıl Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde öğrenci olan 76 Kg 'da İl birincisi Olcay ÖNEN ve aynı okulda ögrenci olan 66 Kg 'da İl altıncı olan Lutfullah KILIÇ isimli öğrenciler İlçe Kaymamakımmız Sayın Hasan DOĞAN 'ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarete İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulmuttalip ZİYAGİL, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Burhan BÜLBÜL ve Güreş Antrenörü Talip BULUT katıldılar.

Kaymakam Sayın DOĞAN ' Ata Sporumuz ve Kültür Mirasımız olan Güreşte öğrencilerin dereceye girmelerinden dolayı, başta İlçe Milli Eğitim Müdürü, Gençlik Spor İlçe Müdürü ve Güreş Antrrenörü olmak üzere dereceye giren öğrencileri tebrik ettiğini, Güreş Sporunun Kültürel bir miras olduğunu, yaygınlaştırılması ve genç kuşakları aktarılması gerektiğini belirterek dereceye giren öğrencilere bundan sonraki spor müsabakalarda başarılar dilediğini ifade ettiler.

15 Şubat 2017 Amasya- GöynücekYÜKLENİYOR