ödüllü fotoğraf, şiir ve karikatür yarışması başvuruları devam ediyor

Kültür ve sanata verdiği değerle her zaman sanatçının yanında olan Amasya Belediyesi, bu yıl yine sanata merakı olanları fotoğraf, şiir ve karikatür y...

Kültür ve sanata verdiği değerle her zaman sanatçının yanında olan Amasya Belediyesi, bu yıl yine sanata merakı olanları fotoğraf, şiir ve karikatür yarışmalarında buluşturuyor.

Belediyemiz kültürel etkinlikleri kapsamında düzenlemiş olduğu yarışmalar ile şehrin tanıtımına katkı sağlamanın yanında çeşitli sanat dallarının yaşatılmasına da örnek olmaktadır.

Geleneksel olarak düzenlediği yarışmalar ile sanat ve edebiyat dünyasına yeni yetenekler kazandıran Amasya Belediyesi, bu yıl da “Keşfedilmemiş Amasya” konulu 8. Ulusal Cavit Öztürk Fotoğraf Yarışması, ‘‘ Serbest ’’konulu 8. Uluslararası Karikatür Yarışması ve 7. Ulusal Amasyalı Mihrî Hatun Şiir Yarışması ile sanatsever katılımcılarını beklemektedir.

Bu yıl 8. si düzenlenecek olan Ulusal Cavit Öztürk Fotoğraf yarışmasında; birinciliği elde eden esere 5,000, ikinciye 3,500, üçüncüye 2,500 ve her biri 1,000'er TL olarak belirlenen 3 adet mansiyon ödülü verilecek.

Karikatür alanında önemli bir marka haline gelen ve bu yıl 8. kez yeni yeteneklere kapı aralayacak olan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda birinciye 5,000, ikinciye 3,500 üçüncüye 2,500 TL ile 1,000’er TL olarak belirlenen 3 adet mansiyon ödülü ve 750'şer TL olarak belirlenen 3 Adet 18 Yaş Altı Özendirme para ödülü verilecek.

Amasya Belediyesi’nin bu yıl 7. kez düzenleyeceği diğer bir yarışma ise ‘Ulusal Amasyalı Mihrî Hatun Şiir Yarışması. Aruz Vezni, Hece Vezni ve Serbest dal olmak üzere 3 kategorinden oluşan şiir yarışmasında,her kategoride birinciliği elde eden şiire 5,000, ikinci şiire 3,500, üçüncüye 2,500 TL ve her biri 1,000’er TL’den 9 adet mansiyon ödül verilecek.

Yarışma başvuruları 11 Nisan 2017 Salı günü sona erecektir.

Katılımcılar, yarışma şartnamelerine Amasya Belediyesi’ninwww.amasya.bel.tr ve www.amasyakultursanat.com internet adreslerinden ulaşabilirler.

14 Şubat 2017 Amasya- EğitimYorum yazarak Amasya Kent Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Amasya Kent Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


BEĞEN 1 B
TAKİP ET 963

YÜKLENİYOR