Marka Kent'e Arap Turistlerden İlgi Büyüyor

Belediye Başkanımız Cafer Özdemir’i Suudi Arabistan Turizm Acentası Başkanı ziyaret etti.

Belediye Başkanımız Cafer Özdemir’i Suudi Arabistan Turizm Acentası Başkanı ziyaret etti.

“Marka Kent” olması itibariyle yerli ve yabancı ziyaretçilerin sıklıkla geldiği ilimiz turizm acentalarının ilgi odağı oldu. Bu kapsamda ilimize gelen Suudi Arabistan Turizm Acentası Sahibi Hasan Ahsur, Belediye Başkanımız Özdemir’i makamında ziyaret ederek, Arap turistlerin ilimize gelmesi konusuna değindi. İlimizdeki otelleri gezip Arap turistlerin nasıl daha çok dikkatlerini çekebileceklerini belirleyen Ahsur, Özdemir’den de destek istedi.

Türkiye'ye Arap ülkelerinden gelen turist sayısı son yıllarda istikrarlı şekilde artış gösterirken, "Türk dizileri, alışveriş olanakları ve turizm potansiyelinin iyi sunulmasının Arapların tatil rotasını Avrupa'dan Türkiye'ye çevirmesinde etkili olduğunu belirten Ahsur, Arap ülkelerinden Türkiye'ye gelen turist sayısının son 3 yıldır istikrarlı büyüdüğünü söyledi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Kaya ile birlikte gerçekleştirilen ziyarette Suudi Arabistan Turizm Acentası Başkanı Hasan Ahsur Belediye Başkanımız Cafer Özdemir’le hatıra fotoğrafı çektirdi.

23 Kasım 2014 - TurizmYÜKLENİYOR