CAMİLER İSLAM MEDENİYETİNİN KALBİDİR.

CAMİLER İSLAM MEDENİYETİNİN KALBİDİR. Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle bir mesaj yayınlayan Ak Parti İl Başkanı Mehmet ÜNEK şu görüşle...

CAMİLER İSLAM MEDENİYETİNİN KALBİDİR.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle bir mesaj yayınlayan Ak Parti İl Başkanı Mehmet ÜNEK şu görüşlere yer verdi.

Camilerimiz dua ve ibadetlerin topluca Allah’a arz edildiği, gönüllerin yıkandığı, elem ve sevinçlerin paylaşıldığı kutsal mekanlardır. Camiler bilmediklerimizi öğrendiğimiz, ilim irfanımızı yükselttiğimiz, bilgi ve hizmet yuvalarımızdır. Camiler dargınların barıştığı, kin ve düşmanlıkların unutulduğu, şerlerin defedildiği, yoksulların sevindirildiği, iyilik, şefkat ve yardım istasyonlarıdır. Camiler gerçek huzuru bulduğumuz manevi sığınaklarımızdır. Camiler vatan sevgisinin milli bütünlüğün telkin edildiği, şehitlik gazilik ruhunun beslendiği, çalışma azminin, güzel ahlakın işlendiği dini ve milli kültür ocağımızdır.

İnsanlarımızla iç içe yaşayıp onların dertleriyle dertlenen, halkımız arasında uzlaştırıcı, bütünleştirici bir tutum sergileyen, dini konularda onları aydınlatan, sosyal problemlerine çözüm arayan, sorumluluk duygusu içerisinde vatanımızın her köşesinde bu ulvi görevi yerine getiren din görevlilerinin toplum hayatında önemli bir misyonu vardır.

Camiler ve Din Görevlileri haftasını kutluyor,ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.Cami yapan, yaptıran,yapımında emeğe geçen,din hizmetlerinde görev yapan tüm vatandaşlarımızda Ahirete intikal edenleri rahmetle anıyor,hayatta olanlara sağlık, huzur,başarı diliyorum.

Rabbim gönüllerimizi, zihinlerimizi,bedenlerimizi camilerden ayırmasın.

02 Ekim 2017 Amasya/ Amasya- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Amasya Kent Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Amasya Kent Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

YÜKLENİYOR