Amasya'da İtfaiye Haftası'nda nefes kesen tatbikat

Amasya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, “İtfaiye Haftası” etkinlikleri kapsamında yangın tatbikatı gerçekleştirdi.

Amasya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, “İtfaiye Haftası” etkinlikleri kapsamında yangın tatbikatı gerçekleştirdi. İtfaiye ekiplerince düzenlenen tatbikat gösterisinde olası bir yangında, doğal afetlerde, kazalarda neler yapılması gerektiği anlatıldı.

25 Eylül- 1 Ekim İtfaiye Haftası dolayısıyla düzenlenen tatbikatta Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Vali Yardımcısı Mehmet Ercan Aslantaş, İl Jandarma Komutanı Selami Akşit, Belediye Başkan Yardımcıları Cengiz Erdem, Osman Akbaş, AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, belediye birim müdürleri, protokol üyeleri ve öğrenciler yer aldı.

Amasya Anadolu Lisesi’nde Amasya Belediye Başkanlığı İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen tatbikat gerçeği aratmadı. Gerçekleşen tatbikatta yangın esnasında karşılaşılabilecek sorunlar, olası bir yangında neler yapılması gerektiği ve ilkyardım anlatıldı. Tatbikatla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cafer Özdemir; "25 Eylül-1 Ekim Türkiye’de ‘İtfaiye Haftası’ olarak kutlanmaktadır. Bilindiği gibi İtfaiye teşkilatımız insanların canının ve malının korunmasında çok önemli bir görevi yerine getirmektedir. Bilgisizlik, ihmallik, tedbirsizlik sonucu oluşan yangına karşı insanoğlu tarihin her döneminde çeşitli önlemler almıştır. Günümüzde ise bu önlemlerin en geliştirilmiş hali İtfaiye Teşkilatıdır ve mesai mefhumu gözetmeksizin zor ve meşakkatli bir görevi ifa etmektedirler. Tabi gönül ister ki kaza, bela, yangın olmasın ama olduğunda da vatandaşımız bilsin ki itfaiye teşkilatı elindeki tüm imkânları kullanarak hemşehrilerimizin yanında olacaktır. Amacımız cana ve mala gelecek zararları azaltmak. Mümkünse olmamasını sağlamak için de eğitimler ve denetimler yoluyla vatandaşlarımızın, halkımızın, öğrencilerimizin, personelimizin bilinçlenmesi, duyarlı olması. Bugünkü faaliyetimizin amacı buydu. Ben başta, Amasya Belediyesi İtfaiyesi personelimiz olmak üzere, tüm itfaiyecilerimize özverili ve cansiperane çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, İtfaiye Haftası’nı kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

29 Eylül 2017 Amasya/ Amasya- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Amasya Kent Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Amasya Kent Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

YÜKLENİYOR