İskeçeli Gençler Şehzadeler Şehri'nde

Amasya Belediyesi, Yunanistan’ın İskeçe Kenti’nden gelen Batı Trakya Türklerini ilçede ağırladı.Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği tarafından en g...

Amasya Belediyesi, Yunanistan’ın İskeçe Kenti’nden gelen Batı Trakya Türklerini ilçede ağırladı.Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği tarafından en güzel şehirler projesi kapsamında organize edilen programda İskeçeli gençler Amasya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezdiler.

Gezide şehzadeler şehri Amasya’yı doyasıya gezme ve tanıma fırsatı bulan gençler Amasya’nın tarihi yerlerini ziyaret ederek, Amasya tarihi hakkında bilgi edindiler.

Gençler, Sabuncuoğlu Şerefeddin Tıp ve Cerrari Tarihi Müzesi, Ferhat ile Şirin Aşıklar Müzesi, Ferhat Su Kanalı, Amasya Müzesi, Minyatür Amasya, Şehzadeler Müzesi gibi tarihi ve kültürel yerleri görüp inceleme fırsatı buldular.

24 Ağustos 2017 Amasya/ Amasya- Kültür


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Amasya Kent Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Amasya Kent Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

YÜKLENİYOR